Zabiegi implantologiczne
Implantologia

Implantologia to skuteczny sposób na uzupełnienie niepełnego uzębienia i przywrócenie pięknego uśmiechu. Implant po zrośnięciu z kością zachowuje się niemalże jak naturalny korzeń zęba. W ramach implantologii zapewniamy zabiegi przeznaczone dla osób pragnących przywrócić jeden lub kilka brakujących zębów za pomocą trwałej i skutecznej metody uzupełniania uzębienia. Implanty są mocne i stabilne, a wyglądem wcale nie różnią się od prawdziwych zębów.

Każdy pacjent lecznicy stomatologicznej Gocław objęty jest indywidualną opieką, dzięki czemu mamy pewność, że leczenie przyniesie pożądany efekt.

Czym są implanty?

Implanty zębowe to nic innego jak wszczepy przypominające drobnych rozmiarów śruby, mające zastąpić korzeń zęba w miejscu powstania braku w uzębieniu. Aby osiągnąć właściwą stabilność i wytrzymałość, implant zęba wprowadzony jest bezpośrednio w kość, pod wpływem znieczulenia miejscowego. Proces osteointegracji, czyli zrastania się implantu z kością i jego stabilizacji w szczęce zajmuje od 2 do 6 miesięcy. Możemy zapewnić, że wykorzystanie tego rodzaju uzupełnień protetycznych daje pożądane efekty estetyczne i praktyczne.

Każdy pacjent poddający się leczeniu implantologicznemu musi najpierw wykonać szereg badań, na podstawie których zweryfikujemy, czy leczenie implantologiczne w jego przypadku będzie skuteczne. Do tych badań zalicza się diagnostyka radiologiczna i tomografia z wykorzystaniem wysokiej klasy sprzętu. Podczas konsultacji w lecznicy stomatologicznej Gocław badamy ilość i jakość tkanki kostnej w miejscu wszczepu. Sprawdzamy też, czy tkanki miękkie nie są zaatakowane przez stany zapalne.

Spośród czynników kwalifikujących pacjenta do leczenia implantologicznego wyróżniamy:

  • obecność pojedynczych braków zębowych w łuku zębowym
  • braki międzyzębowe o zróżnicowanej odległości
  • brak zawiązków zębów stałych
  • bezzębie całkowite

Nie skorzystanie z rozwiązania, jakim są implanty zębowe, może spowodować znacznie poważniejsze konsekwencje, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim długotrwałe braki zębowe w jamie ustnej prowadzą do zaniku kości w miejscu ich występowania. Do innych negatywnych rezultatów zaliczamy:

  • zaburzenia pracy uzębienia, takie jak powstanie zaburzenia zwarcia
  • rozwój stanów zapalnych przyzębia
  • niepoprawne przeżuwanie pokarmów, mogące prowadzić do problemów gastrycznych
  • obniżenie samooceny, wynikające z występowania braków w uzębieniu

Rozwiązaniem wszystkich problemów pacjentów zmagających się z niekompletnym uzębieniem jest implant stomatologiczny. W lecznicy stomatologicznej przywrócimy nie tylko estetykę uzębienia, ale też i funkcjonalność jamy ustnej. Sztuczny ząb osadzony na implancie zachowuje się tak samo, jak naturalny ząb, a ryzyko jego obluzowania się jest bliskie zeru.

Jakie implanty zębowe wybrać?

Wykorzystywane przez nas implanty zębowe to powszechnie stosowane implanty tytanowe. Implanty tytanowe charakteryzują się wysoką trwałością — taki implant może służyć Pacjentowi przez lata. Nowoczesne implanty tytanowe towarzyszą Pacjentowi nawet do końca życia.

Tytan jest metalem w pełni biokompatybilnym, co oznacza, że implant z niego wykonany ma bardzo małą szansę na wywołanie reakcji alergicznej u pacjenta. Co więcej, implanty tytanowe doskonale zrastają się z kością po ich wszczepieniu. Dzięki temu, może on stanowić niezwykle stabilną podstawę pod dalszą odbudowę protetyczną, niezależnie czy mowa tu o koronach, czy mostach protetycznych. Poprawnie wykonany zabieg implantologiczny nie powinien powodować żadnych komplikacji.

Dzięki naszemu doświadczeniu pacjent nie musi przejmować się znajdowaniem odpowiedzi na pytania: jakie implanty zębowe wybrać czy ile kosztują implanty zębów. Zajmujemy się tym w ramach konsultacji i zabiegów implantologicznych świadczonych przez naszą lecznicę stomatologiczną. Każdy pacjent jest dla nas tak samo ważny.

Zapraszamy do odwiedzenia lecznicy stomatologicznej i sprawdzenia, jak implanty zębowe mogą zmienić jakość twojego życia na lepsze.

Umów wizytę