Stomatologia estetyczna
Stomatologia

Stomatologia estetyczna skupia swoje działania na poprawie wizerunku Pacjenta. Celem stomatologii estetycznej jest poprawa jakości wyglądu uzębienia , która niesie za sobą wiele korzyści w życiu codziennym oraz podnosi poziom satysfakcji i zadowolenia Pacjenta. Podejmujemy działania prowadzące do rozwiązania problemów związanych z estetyką uśmiechu naszych Pacjentów.

Naszym zadaniem jest, aby każdy Pacjent, który opuszcza naszą lecznicę stomatologiczną, czuł się pewnie, a także, by jego zęby miały idealny wygląd. Nasza działalność z zakresu stomatologii estetycznej skupia się na wybielaniu zębów, czyli rozjaśnianiu szkliwa. Oferowane przez nas metody wybielania (wybielanie nakładkowe, wybielanie zębów lampą Beyond) umożliwiają poprawę koloru zębów, które utraciły swój jasny odcień ze względu na styl życia Pacjenta (spożywanie kawy, palenie papierosów), a także takich zębów, które nie są idealnie jasne ze względów genetycznych.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty to jedna z najpopularniejszych usług realizowanych w zakresie stomatologii estetycznej.W lecznicy stomatologicznej Gocław sprawimy, że Twoje zęby na nowo staną się Twoją wizytówką.

Jednym z najpopularniejszych wariantów wybielania, który realizujemy w naszej lecznicy, jest wybielanie zębów lampą. Lampa wykorzystuje zjawisko utleniania nadtlenku wodoru. Wzmocnienie tego zjawiska promieniami lampy powoduje, że szkliwo ulega rozjaśnieniu i znikają z niego wszelkie przebarwienia.

Drugą, bardzo popularną metodą jest wybielanie nakładkowe, które, po konsultacji ze stomatologiem, jest wykonywane samodzielnie przez Pacjenta przy użyciu indywidualnych nakładek i specjalnego żelu wybielającego. Ten rodzaj wybielania jest rekomendowany między innymi tym Pacjentom, którzy mają osłabione szkliwo, bądź też są szczególnie narażeni na powstawanie nadwrażliwości zębów.

Niezależnie od wybranej metody, przed podjęciem jakiegokolwiek zabiegu z zakresu dziedziny, jaką jest stomatologia estetyczna, konieczne jest przeprowadzenie zabiegów usunięcia kamienia nazębnego i przebarwień z powierzchni zęba. Te zabiegi to skaling i piaskowanie, czyli nieinwazyjne i jednocześnie jedyne zabiegi, które wykazują skuteczność w zakresie usuwania kamienia i osadów z powierzchni zębów.

Wybielanie zębów lampą

Stomatologia estetyczna stale się rozwija, co widać po wzrastającej skuteczności poszczególnych metod poprawy estetyki uśmiechu. Wykorzystanie lampy w ramach wybielania zębów ma wiele zalet, których nie jest w stanie zaoferować inna metoda rozjaśniania uśmiechu. Do zalet wybielania gabinetowego można zaliczyć szybkość, z jaką uzyskiwany jest efekt – wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby kolor uzębienia Pacjenta poprawił się o kilka odcieni. Z tego powodu jest to metoda zalecana na przykład przed ważnym spotkaniem czy wyjazdem.

Niestety, nie każdy rodzaj przebarwienia da się w ten sposób wybielić. Stomatologia estetyczna w formie nakładkowego wybielania zębów może być mało efektywna jeśli chodzi o zęby martwe, przebarwione antybiotykami tetracyklinowymi i przy fluorozie. W przypadku, gdy wybielanie z wykorzystaniem lampy mogłoby okazać się nieefektywne, nasza lecznica stomatologiczna pomoże Pacjentowi w wybraniu alternatywnej, skutecznej drogi wybielania zębów.

Umów wizytę