Clear Aligner
Niewidoczny aparat ortodontyczny

Szyna Clear Aligner to niewidoczny aparat ortodontyczny, przeznaczony dla pacjentów pragnących poprawić swój zgryz bez konieczności wykorzystywania tradycyjnych aparatów. Clear Aligner to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnego leczenia ortodontycznego, zwłaszcza gdy wada zgryzu umożliwia jego wykorzystanie.

Szyna Clear Aligner to zestaw nakładek wykonanych z tworzywa sztucznego o zróżnicowanej twardości. Wyróżniamy następujące nakładki:

  • Soft (grubość 0,5 mm)
  • Medium (grubość 0,625 mm)
  • Hard (grubość 0,75 mm)

Zaletą Clear Aligner jest to, że nakładki są bardzo proste do utrzymania we właściwej higienie. Z uwagi na to, że można je swobodnie wkładać i wyjmować z jamy ustnej, można je w prosty sposób oczyścić z bakterii czy resztek spożywanego pokarmu.

Przezroczystość nakładek Clear Aligner sprawia, że proces leczenia jest niezauważalny dla osób postronnych. Brak tradycyjnego aparatu ortodontycznego może sprawić, że poczujesz się znacznie pewniej i unikniesz krępujących pytań o aparat znajdujący się na zębach. Unikniesz także kłopotliwych sytuacji związanych z niepoprawną wymową zgłosek. Jeżeli zależy ci na tym, aby wada zgryzu została wyleczona w łatwy sposób — Clear Aligner jest stworzony dla ciebie.

Clear Aligner — efekty i czas noszenia

Leczenie z pomocą nakładek Clear Aligner oferuje widoczne i trwałe efekty w bardzo krótkim czasie. Przed rozpoczęciem procesu naprawy zgryzu, pacjent otrzyma symulację tego, jak będzie prezentowało się jego uzębienie po pomyślnie zakończonym procesie leczenia. Po zakończeniu procesu leczenia niezbędne jest zastosowanie aparatu retencyjnego, stabilizującego nowe ustawienie zgryzu. Długość okresu retencji uzależniona jest od nasilenia wady zgryzu i czasu leczenia.

Aby leczenie z pomocą Clear Aligner przyniosło pożądane efekty, każda z nakładek musi być dostosowana do indywidualnego ustawienia zębów pacjenta. Zrealizowanie planu leczenia wymaga od pacjenta noszenia niewidocznego aparatu Clear Aligner zgodnie z zaleceniami ortodonty przez około 3 tygodnie. Następnie, niezbędnym krokiem jest odwiedzenie lecznicy stomatologicznej Gocław, aby kontrolować przebieg leczenia i jeżeli będzie to konieczne — wprowadzenie korekt w nakładkach Clear Aligner.

W przypadku leczenia z wykorzystaniem Clear Aligner — efekty są zauważalne i co najważniejsze — są one osiągane w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnego leczenia ortodontycznego.

Szyna Invisalign

Szyna Invisalign to alternatywny dla Clear Aligner sposób przywrócenia poprawnego ustawienia zgryzu. Zalecamy tę opcję dla każdego pacjenta, któremu zależy na tym, aby nakładki do leczenia ortodontycznego nie były mocno widoczne. Podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych nakładek, szyna Invisalign to zestaw przezroczystych nakładek dopasowanych do indywidualnego ustawienia zębów pacjenta. Decyzję dotyczącą tego, czy warto zdecydować się na Invisalign czy Clear Aligner warto pozostawić ortodoncie. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość jego zastosowania u dorosłych, jak i młodzieży. Invisalign zalecamy w przypadku wystąpienia:

  • stłoczeń zębów
  • diastemy (nienaturalnej przerwy pomiędzy sąsiadującymi zębami)
  • zgryzu otwartego
  • zgryzu krzyżowego
  • zgryzu głębokiego

Leczenie z wykorzystaniem możliwości oferowanych przez rozwiązanie, jakim jest szyna Invisalign, rozpoczyna się od zakwalifikowania pacjenta do leczenia ortodontycznego. Jeśli pacjent kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem nakładek Invisalign, w następnym etapie podejmujemy niezbędne badania radiologiczne wraz z wyciskami i skanami cyfrowymi. Dzięki temu możliwe jest stworzenie planu leczenia pacjenta. Następnie, pacjent otrzymuje od lekarza zestaw unikalnych nakładek, które należy nosić codziennie i wymieniać co 1-2 tygodnie. Aby kontrolować uzyskiwane efekty, pacjent powinien odwiedzać naszą lecznicę stomatologiczną co około dwa miesiące, celem otrzymania nowego zestawu nakładek. Po zakończeniu leczenia z pomocą szyny Invisalign konieczne jest założenie aparatu retencyjnego. Dzięki temu efekt utrzyma się i wada nie wróci.

Zapraszamy na konsultację ortodontyczną do lecznicy stomatologicznej Gocław. Sprawimy, że twój zgryz będzie prezentował się pięknie, niezależnie od tego, czy skorzystamy z nakładek Invisalign czy Clear Aligner.

Umów wizytę