Protetyka
Stomatologia

Protetyka stomatologiczna to jeden z działów stomatologii, w którym specjalizujemy się od samych początków naszej działalności. Leczenie protetyczne to najlepszy sposób na odbudowę uzębienia pacjenta i przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Bazując na naszym doświadczeniu, mamy pewność, że uszkodzone lub utracone zęby zostaną odtworzone w najbardziej naturalny sposób. Dbamy o to, aby uśmiech każdego pacjenta lecznicy stomatologicznej prezentował się nienagannie!

Korony protetyczne

W wypadku utraty zębów lub ich uszkodzenia, w ramach protetyki uzupełniamy ubytki tkankowe przy pomocy koron protetycznych. To najprostsze rozwiązanie pozwalające naprawić zęby o różnym poziomie zniszczenia. Korona może zarówno pokrywać część zęba, jak i odbudowywać ząb w całości. Tak przygotowany ząb jest nie tylko estetyczny, ale też w pełni funkcjonalny.

Zalecamy skorzystanie z korony protetycznej w przypadku, gdy Pacjent chce:

  • Odbudować zęby zniszczone w wyniku chorób, takich jak próchnica
  • Odbudować zęby po nieszczęśliwym wypadku
  • Zmienić kształt zęba
  • Przywrócić pożądaną estetykę zębów wyjątkowo silnie przebarwionych

Korony protetyczne, jakie stosujemy w ramach leczenia protetycznego to przede wszystkim:

  • Korony protetyczne porcelanowe na podbudowie metalowej

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej są idealnym kompromisem między estetyką a atrakcyjną ceną. Z uwagi na podbudowę wykonaną z metalu, zalecamy ich wykorzystanie przy zębach wyjątkowo mocno zniszczonych przez próchnicę.

  • Korony protetyczne pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne oferują pacjentom doskonałą estetykę. Porcelana wykorzystywana w tej koronie ma bardzo zbliżoną przezierność do naturalnego uzębienia. Korona ta jest także niezwykle odporna na zniszczenia.

  • Korony protetyczne cyrkonowe

Korony cyrkonowe to najbardziej estetyczne rozwiązanie z zakresu koron, znajdujące swoje zastosowanie zarówno w przypadku zębów przednich, jak i zębów tylnego odcinka. Łączą one doskonałą estetykę koron ceramicznych wraz ze zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są one świetnym rozwiązaniem w zakresie naprawy zębów przednich.

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne to świetny sposób na odbudowę niewielkich oraz rozległych braków zębowych. Są one osadzane na wcześniej oszlifowanych zębach (tzw. filarach) i są połączone poprzez przęsło, będące uzupełnieniem braków zębowych. Aby jednak istniała możliwość zastosowania mostu, braki w uzębieniu muszą być otoczone przez zdrowe zęby pacjenta.

Mosty protetyczne porcelanowe na podbudowie metalowej — takie mosty protetyczne oferują wysoki poziom estetyki w połączeniu z atrakcyjną ceną. Obecność metalu działa przeciwpróchniczo.

Mosty protetyczne pełnoceramiczne — wykonane są w pełni z porcelany stomatologicznej, gwarantują wysoką funkcjonalność i naturalny wygląd w jamie ustnej.

Mosty protetyczne cyrkonowe — stworzone z najbardziej zaawansowanego materiału, jakim jest tlenek cyrkonu. Dzięki temu most jest odporny na zniszczenia, ale też niezwykle estetyczny, dzięki czemu nie wyróżnia się on w łuku zębowym.

Odwiedź naszą lecznicę stomatologiczną i dowiedz się, co oferujemy w ramach protetyki stomatologicznej!

Umów wizytę